PLAŻA

Plaża w Darłówku to niepodważalny symbol miasta, a tutejszy wspaniały mikroklimat ma swoich wiernych fanów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że jest to nieco niezwykłe miejsce  – mająca tu ujście rzeka Wieprza dzieli plażę na dwie części: wschodnią, częściowo kamienistą i bardziej surową oraz piaszczystą, zachodnią. Każda z nich ma swój niepowtarzalny urok – wspaniałe bogactwo krajobrazu w jednym miejscu!

MUZEUM KSIĄŻĄT POMORSKICH

Miłośnicy historii z całą pewnością nie będą się nudzić w Darłowie – miasto skrywa w sobie wiele zabytków. Jednym z nich jest Zamek – Muzeum Książąt Pomorskich. Został wybudowany w II połowie XIV wieku i sam w sobie stanowi nieocenioną wartość. Można tam zobaczyć zabytki pomorskiej sztuki ludowej, rzeźby oraz ekspozycję sztuki sakralnej. Oczywiście warto skorzystać z okazji i poznać obecną tam sztukę współczesnych artystów. To niezwykle inspirujące miejsce! 

LATARNIA MORSKA

Latarnia Morska w Darłowie wybrała sobie doskonałe miejsce – tuż przy ujściu rzeki Wieprzy, przy porcie w Darłówku i, co najważniejsze, z pięknym widokiem na morze. Wysoka na 22 metry została zaopatrzona w nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. Ma również wyjątkową cechę – przy ewentualnym braku zasilania prądem zapewnia nieprzerywalne świecenie latarni nawet przez tydzień! To z pewnością jedno z ulubionych miejsc wszystkich turystów.

POMNIK RYBAKA

Jedną z wizytówek Darłowa jest oczywiście, znajdujący się w pobliżu miejskiego Ratusza, pomnik Rybaka. Jaka jest jego historia? Jest to fontanna zaprojektowana przez Wilhelma Grossa i ufundowana przez rodzinę Heptenmacherów. Powstała w 1919 roku ku czci ludzi morza, a cztery tablice z brązu, rozstawione wokół cokołu, przedstawiają dzieje miasta Darłowo.

PORT

Port w Darłówku obejmuje 3-kilometrowy odcinek Wieprzy i jest wciąż czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Dodatkowo pełni jeszcze jedną funkcję – stanowi główny cel spacerowiczów! Powodów jest co najmniej kilka – turyści mogą tu podziwiać jednostki pływające o długości do 75 metrów, a ze wschodniej części portu wyruszają statki wycieczkowe oraz wyprawy wędkarskie na kutrach. Wrota do prawdziwej przygody!